Швидкий зв'язок

  

Експрес-аудит

Якщо на підприємстві змінюється бухгалтер, інші матеріально-відповідальні особи, якщо у керівництва виникають будь-які сумніви в правильності ведення обліку, нарешті, якщо просто необхідно перевірити стан обліку — то найбільш раціональним у даному випадку буде проведення експрес-аудиту.

На відміну від повноцінної аудиторської перевірки, експрес-аудит не має на меті вираження думки про достовірність звітності підприємства, він призначений скоріше, для розуміння рівня надійності системи внутрішнього контролю, правильності відображення в обліку основних операцій, перевірки документального оформлення діяльності, раціональності застосовуваних облікових методів.

Експрес-аудит особливо корисний для підприємств малого бізнесу, так як ні для кого не секрет, що значна кількість малих підприємств, з огляду економічної доцільності, найчастіше використовує працю так званих «приходять» бухгалтерів і оцінити ступінь правильності обліку, ефективності облікової роботи на підприємстві просто немає кому. Адже відповідальність за організацію обліку несе керівник компанії, «приходить» ж бухгалтер в переважній більшості випадків, взагалі ніяк не оформлений і ніякої відповідальності за складену ним звітність не несе.

Експрес-аудит, в даному випадку, можна порівняти з технічним обслуговуванням автомобіля — якщо все добре, то можна впевнено рухатися вперед, якщо ж є які-небудь недоліки — краще виправити їх якомога раніше, не чекаючи сумних наслідків.